42 letters van mooi-schrijvende-klerkcnhand, krullerig de hoofdlettersakelig-afgewerkt de kleine. Teleurstelling maakt zijn blik weer dof en traag haalt-ie de verlovings kaart er uit, leest haar naam, onverschillig. Eerst begrijpt-ie 't nog'niet goed. Dat komt, omdat ie nooit haar naam heeft ge drukt gezienden achternaam natuurlijk wel als familie eigennaam maar niet dien mooien vóórnaam, zoo passend bij heel haar mooie wezen. Daarin lag immers heel het teer-vrouwelijkeonafscheidelijk van haarzelve. Zoo iets kon-ie zich niet gedrukt voorstellenzooals 't daar stondwas 't anders. Die rij van scherpe zwarte lettertjes, correct naast elkaar op glimmend- stijf papier, was dat samen 't zelfde, wat zoo mooi gezegd moest worden, zacht en zilverluidend De andere naam was heel gewoonhad-ie wel meer gehoordanders niet. Dat was zeker de mandie het adres zoo mooi geschreven had, bepaald 'n vervelende vent, nee, hij hield heelemaal niet van zulke correcte lui, die, altijd vol conventie, nooit iets begrepen van vrije zielen. 'Èn-ie combineerde de twee namen. Dat beduidde dus een engagement. Dat meisje en die meneer waren geëngageerd, dat meisje en .maar dat was toch zijn meisjeohoe plechtig had ze beloofd hem niet te vergeten; en-die-was-verloofd met dien mooie-hand-kerel. Neesnappen deed-ie 't nog niet goed. Opeens buigt-ie zich wat voorover, voelt iets weg trekken in z'n hoofd, en, zooals een oog, dat lang verduisterd is door 'n los-hangende ooghaar eensklaps

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 176