u De heer Van Roijen sprak onzen leeraar toe. Spreker herinnerde er aanwat de heer Van Geer voor het leger gedaan had, hoeveel uitstekende officieren afgeleverd warenen hoe velen eene schitterende positie hadden verworvenzoowel in het leger als in de burgermaat schappij. Zij allen hadden veel van hun kennis te danken aan hem, die ons nu ging verlaten. Daarna werd den heer Van Geer het plan medegedeeld om hem eene blijvende herinnering aan te bieden. Eene aanvrage om portret met bijschrift was aan alle oud- leelingen gezondennatuurlijk wilde iedereen met veel ingenomenheid den heer Van Geer deze hulde brengen. Daar vele oud-leerlingen in Indië verblijf hielden, was het album niet gereedmaar het denkbeeld alleen, zoo'n herinnering te verkrijgenwas voor den heer Van Geer meer dan hij verwacht had. Zeer aangedaan dankte hij allendie met hem werkzaam waren geweest, in de eerste plaats den Kapitein Van Roijen voor zijne schoone woorden tot hem gesproken, voor den steun, dien hij altijd van den Kapitein had verkregen. •Terecht zeide de heer Van Geer in een technischen term: »U is toch de spil, waar alles om draait." Nooit had de heer Van Geer zulk eene verrassing kunnen verwachtende portretten van al zijn vrienden en kennissen in één band vereenigd te hebben, dat was een bewijs, dat zijn werken niet vruchteloos was geweest, dat zijn leerlingen hem hadden gewaardeerd. «Het scheiden van hier is mij moeilijker geworden," zeide hij, «maar het moetmijne gezondheid gebiedt het." Toen kregen allen een handdruk, de geheele rij cadettenniets werd gesprokenmaar de wijze, waarop

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1905 | | pagina 152