17 St. Nicolaas-avond verliep bijzonder kalm daar allen, die hunne Laren en Penaten in de buurt hadden, gretig van de gelegenheid gebruik maaktendit feest onder hunne bescherming te vieren. Het achterblijvend gedeelte toonde weer in alle listen en lagen van den grooten en kleinen oorlog doorkneed te zijnbij het binnensmokkelen van verboden waar. Zoo zijn wij dan genaderd tot het kerstverlof, waarop voor het eerst geen schaduw zou geworpen worden, door het vooruitzicht van het halfjaarlijkscli examen. En door gebrek aan tijd tot het instudeeren van eene operette, èn door de eb, die er in de respectieve cadettenbeurzen heersehte, moesten wij ons bal in Den Haag door een' variété-avond doen voorafgaan die toch ook in den smaak van het publiek scheen te vallen. Wat een Kerstverlof voor ons beteekent, weet ieder cadet, en de buitenwereld kan er zich toch geen denkbeeld van vormendaarom zwijg ik er verder over. Na terugkomst op de Alma Mater werden wij bestormd met inteekenlijsten voor een gymnastiek- en scherm- concours, waarvan de eindseries eerst na het Paasch- verlof plaats hadden. Een vrij talrijk publiek kwam op den dag der prijsuitdeeling een kijkje nemen. In Februari had het concours van den Officiers- schermbond in Den Haag plaats, waarop enkele onzer meesters de eer der Academie hoog hieldenR. Wilson behaalde de 1ste prijs sabel; G. de Neve 1ste prijs geweer en G. van Rossum 1ste prijs degen, terwijl van de korpsprijzen de 1ste korpsprijs geweer (G. de 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1905 | | pagina 155