26 dat Hij voor dit doel afzonderlijk zou poseerenmet den nadrukkelijken last, dat de photographie niet in den handel mocht komen en uitsluitend voor den cadetten-almanak gebruikt moest worden. liet was het laatste portret dat Zijne Koninklijke Hoogheid, die 8 September 1881 in den hoogen ouder dom van ruim 84 jaren overleed, liet maken en het laatste der vele bewijzen van genegenheid, die Hij aan de Academie schonk. Bij de cadetten rijpte toen het plan een levensgroot portret van Zijne Koninklijke Hoogheid door Egen- berger te doen schilderen, den Prins voorstellende zooals hij was tijdens Zijn laatste bezoek aan de Academie. 28 Februari 1882, werd dit portret, bij monde van den cadet-sergeant C. G. Petri, aan den Gouverneur, voor de galerij aangeboden. Ntf. 24. Dit schilderstuk werd aan de Academie geschonken door Zijne Majesteit Willem II als een blijk van Zijner Majesteits waardeering voor het offer door de cadetten gebracht in eene vrijwillige bijdrage voor de geldmiddelen des.Rijks, die in het begin van 1844 vrijwel waren uitgep'ut. De schilderij is in 1899 verdoekt en gerestaureerd. Een sleutel hangt nevens dit schilderstuk. N°. 26. Met toestemming van den Generaal Van Heutsz werd, in opdracht van den Gouverneur der Academie, door den schilder J. Hoynek van Papen- d recht een schilderij vervaardigd naar de photographie, genomen door den heer C. Nieuwenhuis, photograaf te Padang, die de geheele expeditie naar Samalanga in het begin van 1901 medemaakte.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1905 | | pagina 164