29 f. het portret van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der NederlandenGroothertog van Mecklenburg. In de receptiezaal bevindt zich: g. een reproductie van het portret van Hare Majesteit de Koningin, geschilderd door Therèse Schwartze. Van de receptiezaal naar de leeraarswachtkamer (zaal 32) gaande, treffen wij aldaar aan: h. een portret van wijlen den Kolonel der Artillerie W. C. Ilojeleen der vier exemplarendie de officieren der Artillerie als een blijk van hulde aan den overleden Artillerist, die zooveel voor den vooruitgang van hun wapen had gedaan, lieten vervaardigen en schonken aan de Inrichtingendie zooveel aan hem te danken hadden, en i. het portret van wijlen den Oud-Gouverneur der Academie, Kolonel C. L. van Poscli, op den 70en ver jaardag van de inwijding der Academie aan de leeraren aangeboden door den toenmaligen Gouverneur, den Kolonel J. T. T. G. van Dam van Isselt, die op deze wijze hulde bracht aan zijn voorganger, die als luitenant-adjudant, als leeraar, als hoofd van onder wijs en als gouverneur, ja zelfs gelijktijdig met de laatste betrekking, een tijdlang als eerste officier, zijne beste krachten aan de Academie had gegeven. Op de uitspanningszaal zijn nog tal van portretten opgenomen, die, al behooren zij uit een «technisch Zijne Koninklijke I-Iooglieid den Prins der Nederlandenterwijl ook in de Receptiezaal een photographisch portret van H. M. de Koningin- Moeder den wand versiert.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1905 | | pagina 167