43 Toch bleek reeds spoedig, dat de nieuwe combinatie dat jaar een voorname rol te spelen zou hebben in de wedstrijden, die bet te wachten stonden. Nauwelijks was het seizoen geopend, of de strijd om den «Zilveren Voetbal" begon. Helaas! «Es war' zu schön gewesen onze oude vijand de geduchte «H. V. V." deed ons 't veld ruimen en daarmede onze illusies verdwijnen. Gelukkig deed dit echter de moed in de spelers niet zakkenwant, toen de eerste competitiewedstrijd hen weer tegenover »H. V. V." bracht, wisten zij de overwinning (40) te behalen. Onze gelukster scheen opgekomen te zijnwant nu volgde een reeks van overwinningen. 't Eindresultaat was, dat «Velocitas" kampioen van hare afdeeeling werd. Nu was 't fanatisme ten toppunt gestegen. De weg tot 't kampioenschap van Nederland lag openbehoudens eenige hindernissen in den vorm van «H. B. S." en »P. W." Toonden we al onze meerderheid tegenover het Oosten onze Westelijke tegenstander echter zou blijken ons de baas te zijn. De beslissingsstrijd was onvergetelijk. Aan beide zijden werden de uiterste krachten ingespannen doch Fortuna scheen ons ten laatste in den steek te laten. De honderden geestdriftige toeschouwers konden slechts getuige zijn van onzen glorierijken ondergang tegen «Houdt Braaf Stand", door een gelijk spel. Hiermede was het seizoen afgeloopen en onze zomer- slaap trad in. 't Seizoen 19041905 brak aan. Een nieuw elftal, dat nauwelijks gevormd was, zou moeten strijden om

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1905 | | pagina 181