CxLViii waar de mensch beschouwt en zoekt, wil hij steeds opstuivingen van leven vinden en zijne oogen worden daarnaar onweerstaanbaar getrokkenzooals van den keurig gefatsoeneerdenmaar killen tuin slechts de in 't zonlicht dartelende opstoeiing van 't water eener fontein het oog van 't kind bindt. De beschouwing van een jaar dient daarom slechts teruggebracht tot 't herdenken van eenige feiten, welke andere kleuren teekenen op het grijze fond van 't Academieleven. Deze feiten door een ieder op zijne wijze beschouwd, bij oproeping zijner herinnering (doordat een ieder slechts hetgeen hèm speciaal getroffen heeft, onthoudt), even uit de schemering van 't verleden te voorschijn te roepen en op te lichten, is daarom het doel van dit jaarverslag. Wij noteeren dus als allereerste feestgebeurtenis de viering van 't 10-jarig bestaan van de sociëteit, verder den steeds wederom gezelligenSt Nicolaas-avond met de onvolprezen medewerking van dèn dichter-, zanger-, teekenaar Speenhof, de algemeen geapprecieerde uit voering der vereenigde muziek-clubs onder leiding van den cadet-sergeant Mag Leod Manuel. Dit vóór de detacheering. Dan, gedurende deze, de komst van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlandenwelke een ieder in verrukking bracht. Na deze de verrassing van de meerdere studievrijheid en de verandering van 't dagelijksch tableau. En eindelijk de genotvolle avond van 't laatste cadetten-bal. Ook eenige minder aangename herinneringen dienen echter gewekt, 't Weggaan van den zoo algemeen door

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 154