CU En ook dit jaar werden heel wat misstappen gedaan, moest de zweep nog al eens gevoelig treffen, maar toch zal niemand op de ontbaringsfuif het «finis» dezer weken heel erg betreurd hebben. Integendeel. Spoedig na terugkomst werd de Senaat gekozen en even spoedig kwamen reeds een paar belangrijke onderwerpen in respectievelijke algemeene vergaderingen ter sprake. In de eerste plaats de balkwestie. Waar het groot-verlof ons in den Haag een paar innig-leuke dagen gebracht had met bal en operette, meende de Senaat en met hem de overgroote meer derheid van het korps in deze richting te moeten voortwerken en was de Bal-vereeniging weldra herboren. Een tweede kwestie van niet minder belang ontstond spoedig door een voorstel van Maassen, waarin gestreefd werd naar een vereeniging van alle gymnastiek-, scherm- en voltigeervereenigingen tot één geheel. Heftige discussie's hebben hierover plaats gehad, heel wat onverkwikkelijke en niet bepaald kameraad schappelijke tooneelen zijn voorgevallen, het oude «Kracht" weerde zich met Indisch vuur, doch ten slotte kwam de Algemeene Club" tot stand. En daar een kroniekschrijver als een der eerste eischen een nauwgezette onpartijdigheid dient te be waren, kunnen hier dus geen ellenlange beschouwingen over vóór en tegen volgen; alléén dit: hetjaarlijksche concours sloot met een eereavond, die wel degelijk een plaats waard is onder al z'n voorgangers. St. Nicolaas kwam, nadat een vertegenwoordiging der G. S. van een uitnoodiging van den H. C. gebruik gemaakt en een paar joviale feestdagen in Kampen doorgebracht had.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 157