CLVit En terwijl de muziek altijd speeldekwam Zij aan ons voorbij, fier, bekoorlijk in Haar witte kleed, met de zelfbewuste gratie van jonge Heerscheres. En Hare oogen doorliepen glimlachend onze rijenalleii jonge mannen, die zich hebben gewijd aan Haar dienst, die weldra den eed van trouw aan Haar hopen af te leggen. Na het déjeunerdoor de Officieren en Leeraren der Academie aan de Koningin en Haren Gemaal aangebodenzagen de hooge Gasten onze militaire- en gymnastische oefeningen en prestaties. Maar de stad wachtte Hen met ongeduld. Toen het Koninklijk Paar in de eenvoudige, elegante landauer wegreedkonden we eindelijk van ons enthousiasme getuigenen ons verlangeneen warme ovatie te brengen bevredigen. De hulde, die we hadden gebracht, zoo beweging loos in de gelederen, was ons allen te koud geweest. Maar we hebben ons schadeloos gesteld! Onze Vorstin werd onder het gejuich als bedolven, toen Zij langs het voorplein reedbij de binnenpoort gingen zakdoeken handenkepi's de lucht in sommigen hadden hunne kepi's op de punten hunner bajonetten gestoken, en wuifden Haar zoo het laatst vaarwel toe. Van de feesten 's middags in de stad, van onze laatste ovatie, het Koninklijk Paar gebracht door eene dubbele rij langs de straat op den hoek van de Markt, van af het balkon onzer sociëteiten later na een wilden renloop bij het stationwil ik verder niet spreken. Ook niet van de uitgelaten feestvreugde, die er heerschte overal in de stad, dien zoelen zomeravond, tot diep, diep in den nacht. Hoe we gefeest hebben, en gedanst

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 163