cLxn van het Rotterdamsche Schuttersveld en de feestelijke tafels in het restaurant van het Hoogstraatsche Zuid, mag ik niet nalaten nog eens deze gebeurtenissen te releveeren. Rotterdam is de stad, waar de schoonste zege van het seizoen bevochten werd in den final-wed- strijd tegen «Sparta». Half-time 30 achter, de totalisator' staat 25/1. Dien Zilveren Bal, ze hebben hem reedsde roodwitte kleuren omslingeren reeds den krans, een huldeblijk aan den overwinnaar Spartanen klinken en drinken op het succes hunner favorite, maar.... ze vergeten dat er nog elf cadetten zijn, waaronder 2 de Neve's, die nog graag 3 kwartierijes willen spelenDe scheidsrechter fluit, de tijd is verstreken 33 hij fluit weer, het kwartier verlen ging is voorbij 33 hij fluit nog eens en 't is uit, 2000 kelen bezweren het succes der blauwwitten en het staat vastdat althans één jaar de Zilveren Bal het inwendige van Enricus zal versieren. Aldus is hij gekomen op de Academie, op mijnen opvolger rust de taak te beschrijven hoe hij weer is heengegaan, alleen dezen raad: maak het kort. Zeven dagen later, de bal rolt weer: opening der voetbalcompetitie. Het begin is maar matig, een elftal arriveert te Dordtverliest met 41een week later idem, idem, alleen verandert de 4 in een 6. Voor eene nieuwe combinatie is het weggelegd de eer te herstelleneene overwinning op H. F. G. met 30 op Hercules te Utrecht met 51. Toen Sparta te Breda kwamwerd een feestje georganiseerd om er aan te herinneren, dat het 1ste elftal een mooie versiering

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 168