CLXI1I voor de cantine had medegebracht uit R'dam. En hierna eene periode van winnen en verliezen, een periode met weinig spanning, de kampioenschapskans was vrijwel verkeken. Maar dan komt het slot, het ziet er duister uit voor Velocitas. Het degradatiespook, zoo noemen ze dat in voetbaltermen, strekt begeerig zijn klauwen naar haar uit. Aanvankelijk leek alle inspanning vergeefs, ook anderen streden wanhopigdat spook te ont glippen, maar eindelijk kwam de dag die uitkomst bracht, in Rotterdam werd onzen ouden kameraad Sparta traditioneel klop gegeven, 't Is eigenaardig, maar het schijnt een uitgemaakte zaak te zijn, dat de wedstrijd tegen Sparta op het Rotterdamsche terrein, door de onzen gewonnen moet worden. Mannen breekt niet met die traditie en bemachtigt ook dit jaar die enkele kostbare puntjes. Nog één wijdstrijd, R. A. P. wordt afgemaakt met 102 en de naam Velocitas prijkt als n°. 4 op het ranglijstje. Nog dient melding gemaakt te worden van de wed strijden HollandBelgië, waarin 3 onzer spelers, de Neve, Lutjens en Stom, de vereeniging vertegen woordigden en dit deden op eene wijze zoo kranig, dat niet alleen ikmaar heel Hollands voetbaldom er van overtuigd is, dat het succes van die wedstrijden voor een groot deel aan hen te danken is geweest; mijn hulde aan dit drietal, dat de eer en goeden naam van Velocitas zoo hoog hield. Streeft, eerste elftallers, hun voorbeeld na, opdat mijn opvolger nog meer hulde kan brengen. Ja, dan zal nog eenmaal de tijd komendat onze vereeniging kampioen van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 169