CLXX geen weerstand meer bieden aan de verzoeking, de bezwaren zonken in het niet en met Velocitas" ver scheen ook Eddy in het strijdperk, In dit seizoen heeft hij dan ook aan de zijde van zijn evenknie Lutjene, een roem behaald, waarschijnlijk de grootste in zijn voetballoopbaan. Een kracht, een willen en door zettingsvermogen bleek uit dat spel, zooals ik slechts zelden bij iemand gezien heb. Als Eddy sprak tot Lutjens, hij moet erin", dan kon zijn tegenstander er wel staat op maken, dat hij een puntje in het nadeel moest boeken, want hij ging er in. En was er naast dien Eddy aan den anderen kant nog een als zijn broer Gilles, ja dan was er, wanneer zij op streek waren geen kwestie meer vangetuige de wedstrijd in Den Haag met een orkaan tegen, 2—1 achter met de rust en winnen met 6—2, de Zilveren Voetbalwedstrijd 30 achter met de rust en winnen met 43. Niet ten onrechte had «Velocitas" den naam, nooit verloren te hebben vóór tijd gefloten werdvoor een groot deel is de Velocitaansche ausdauer"vermaardheid dan ook aan hen te danken. Steeds genoemd en geroemd in alle sportkranten bij alle wedstrijden, werd Eddy weldra betiteld als Neder lands beste «centrefors", gekozen in het Nederlandsch Elftal" en droeg niet gering bij tot de schitterende overwinningen tegen de Belgen. Vermeld ik nog, dat Eddy zeer verdienstelijk fun geerde als penningmeester der vereeniging, zoo wil ik besluiten met mijn dank en hulde, om hetgeen hij bijgedragen heeft tot het succes van het seizoen 1904/1905. Dat «Velocitas" nog vele zulke spelers mag opleveren, js mijn wensch.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 176