6 even aanluwend uit den salonwagendan weer weg als de reuk van een vrouwenzakdoek op straat. Maar toch altijd om je heen, week en warm! Altijd suisden we vóórt; Rotterdam, Dordrecht, een vage sensatie van mat-gloeiend gaslichtals verre schijnsels van vuur door dichte nevels, reizigers die uitstijgen, binnenkomen, haastig, en dan weer wèg, naar het zuiden! Adio! Weer gonsde de trein langs de rails, verslindend de afstanden, met doffe dreuning over bruggen, vóórt, vóórt. Grijs boogden de stations voorbij in den avond, Roosendaal, Antwerpen, »Anvers"', en eindelijk, vóór we 't verwachtten: »Bruxelles, du Nord!" »Dix minutes pour Paris". Daar stonden we op 't perron, koud, huiverig, een beetje verdwaald, dépasé in de dépaysé-drukte en het lawaai van aankomende treinen en haastende reizigers Nog even een visie van reusachtige grauwe bogen, vóór ons het net der aanslingerende lijnen, seinlichten: rood, groen, wit, overal electrische lampen, die in de verte straalden als koele witte manen, en om ons heen den nacht heller maakten dan de dag en boven alle geruchten uitde angstige, droeve schrei der loco motieven. Toen werden we door de wijde gangen langs de controle en de wachtende menschen achter het ijzeren hek gezichten van blijde verwachting, hier en daar een vleugje van ontroering bij 't herkennen gedrongen naar buitenEn liepen we op het asphalt van de Place du Nord! Vóór ons lag de stad, strekten zich de Boulevards, kronkelende rivieren van licht tusschen de hooge

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 184