17 teer en schuchter, want zij weet nog niet dat zij recht heeft op haar deel van 't Geluk, zij begeert en eischt nog nietmaar smeekt slechts in alle stiltedat het komen moge, het onbekende, het groote, het zalige! Dat de stille teederheid, waarvan heur hart zoo vol, zóó boordevol is, moge gaan tot iemand, of iets, zij weet wel, tot den prince charmant" barer droomen. En zij hoort iederen nacht de wonder-be- korende melodieën van de groote Cité diep beneden haar, opstijgen tot waar zij woont hoog op Mont- martre. Zij ziet 's avonds, als zij droomend staart in den nacht, de licht-roes van de stad, die haar doet duizelenhaar loktonweerstaanbaar. Als zij terugkeert van haar atelier loopt zij langs al de weelde die zich uitstalt in de winkelsop straatalles wat een vrouw zoo streelt en aantrekt in den onont- koombren drang om zich mooi te maken en bewonderd begeerd te worden! Maar Louise krijgt lief! Hare liefde ontbloeit plots, overstelpend, midden in de bedwelmende licht-gloor van de millioenen stad, omzongen door de dronkenste melodieën van het zwoegende en feestende Parijs. En zij wordt vrouw door die liefde. In haar rijzen al hare droomen en teederheden omhoog en vliegen hem tegemoet, hem, haar Geliefde, haar Prins, haar Poëet! En alles is voor hem, alles, een offer dat ze hem brengt op haar knieën: »Heer, zie hier Uw dienst maagd!" Zij geeft zich zooals een vrouw zich maar éénmaal geeft in haar leven, geheel, onvoorwaardelijk, in een verlangen zonder bijgedachte, in de zalige zonne- verrukking barer ziel. O, eerst na bangen strijd, eerst 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 195