26 strak gespannen alle zenuwen in de verwachting der aanruischende rythmenzoo komt zij opheel uit het duistere fond van het tooneel, la belle Guerrero. Om haar speelt het licht in flonkerende nuances, weeft zich in al het zwarte haar, straalt in het zacht-zijige geplooi van haar kleed. Purperen, gouden, blauwe en bronzig-bruine weerschijnen lichten over de mantille die haar weelderige, sculpterale lijf nauw omsluit. Zoo staat zij daar als een vreemde bloem, slank en bont, onder de witte lampe-zonnen. En wacht. Tot opeens de naakte blanke armen, divien in de week-buigende aanzetting der schoudersomhoog gaanneerbuigenen weer zich strekken, teeder-begeerend als brak een lief verlangen in heur hart uiteen en stroomde in lauwe golven door haar lijf. Er is nu ernst gekomen in haar gelaat, alle lijnen trekken strakdonker lichten de oogenniet lachend meer, nachtelijk met stille vlammen doorgloeid. Het hoofd buigt op zijluisterendspiedend naar de aan ruischende melodieën van den dans. Een huiver rilt door het schoone lichaamalle weeke lijnen krimpen samen, koortsig, scherp, wreed! Heel het vrouwenlijf is nu één verlangendat rekt omhoog hoogerwilder steeds hartstochtelijkeréén begeerte naar het rythme dat al om haar streelt, gedragen op den dronken zwijmel der klanken. En in de verte breekt de melodie van den dans door het zachte zingen der violen heen verlokkenduitdagendwild-opsmachtend dan De tengere voeten begroeten den rythmus, die draalt, en roeptsmeektkomkomdie voller wordtaansnelt als een windvlaag, hoog uitschiet boven de ruisching der violen. En dan onverwacht uitbarst in een duiz;e-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 204