46 Alloes. God zal u dus weldra een groot geluk brengen, Mevrouw. De kleine heer is binnen drie maanden officier. Had mijnheer dat toch eens mogen beleven Mevrouw. Mijnheer is gestorven in het vaste bewust zijn, Alloes, dat zijn oudste zoon eens de vreugde en den steun van het gezin zou worden. En mijn lieveling staat op het punt alle verwachtingen te vervullen die mijnheer van hem had. Wat hield zijn vader veel van hemAlloes. Alloes. Hij was de oogappel van mijnheer, Mevrouw. Kon God hem ook gelukkiger kind hebben geschonken Heeft Alloes 't niet altijd gedacht en gezegd, mevrouw? Mevrouw. Wel, wat heeft mijn trouwe Alloes dan altijd gedacht en gezegd? Alloes. Hij zal nog eens de Groote Heer te Buiten zorg zijn! Alloes zal sterven met die zekerheid. Herinner u maarmevrouwhij werd geborenhet was in de kentering en mendoeng. Het was bladstil in onzen mooien grooten tuin. Zelfs de hooge klapper- boomen bewogen zich niet. Roerloos was alles in afwachtende stilte. Alloes voeldedaar was een verwachting in de lucht. Zij voelde, dat was een groet aan den heerscher, die geboren werd. Mevrouw, (glimlachend). Je bent weer aan het sprookjes vertellen Alloes. Alloes. God verderve mij, indien 'tzoo is. Neen, mevrouw, Alloes voelde 't zeer goed. Zij ging naar binnen, zeer eerbiedig, want God had haar voorge licht. Het kind was geboren en Alloes was de eerste die 't in de armen droeg. Een groote blijdschap kwam in Alloes' hart en bracht tranen naar haar oog. Een 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 224