56 Mevrouw. Ja zeker. Want is het Aarnout niet geweest, die hein op de ambachtsschool leerde kennen. Ze waren dikke vrienden hij en de leerling lithograaf zooals je je nog herinneren zult. Ze konden uren lang samen weg blijven om te schetsen. Annie. Ja en hier thuis ook. En daarom heb ik reden kwaad op hem te zijnnu hij plotseling niets meer van Oscar wil weten, omdat ik verloofd met hem ben. Mevrouw. Ja, dat is mij ook een raadsel. Wat voor reden zou hij er toe hebben Annie. Daar moet iets achter zitten, mama. Ik heb Oscar al gevraagdof er soms iets tusschen hen beiden is voorgevallen. Voor zoover hij weet, niets. Mevrouw. Nu maar Aarnout moet niet denken dat er in deze zaak iets om zijn opinie gegeven wordt. Ik heb mijn volle toestemming gegevenAnnie. En Wouter vindt het ook goed. Annie. Dat vind ik heel lief van Wouter mama. Een reden voor mij nog dankbaarder jegens hem te zijn. Mevrouw. Ik was zoo bang Anniedat hij 't niet goed zou vinden. Annie rich inhoudendEn indien uw vrees be waarheid was geworden, zou U dus in staat geweest zijn, alleen ter wille van Wouter, mijn engagement niet toe te staan? Mama, mama u moet het niet te ver drijven. Ook de meest zwijgzame kan tot spreken gedwongen worden en ik zou misschien iets zeggen dan, dat u zeer ongelukkig zou maken. Ik zeg er niets van, dat Wouter uw lieveling is, maar laten uw andere kinderen niet te veel bij hem achter staan. Waarom zou ik om hem niet gelukkig mogen zijn? Om welke reden zou u mijn engagement met Oscar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 234