57 verhinderd hebben, als Wouter er tegen was geweest? Alleen omdat het hem niet naar den zin zou zijn. Dat kon U, dat mocht U niet doen, mama. Zoudt U werkelijk geduld kunnen hebben, dat ik ongelukkig werd, alleen om hem weer zijn zin te geven? Mevrouw. Maar Annie, wat voor onzin zeg je nu daar. Ik zou mij natuurlijk niet om Wouter. eh ik zou hem natuurlijk wis en zeker goedgunstig voor je verloving hebben gestemdals hij er eerst tegen zou zijn geweest. Maar dat wist ik immers vooruit, dat mijn jongen niets voor het geluk van zijn zuster in den weg zou leggen. Hoe heb je er ook even maar aan kunnen denken Annie. Hoe kwam je op het denkbeeld Annie. Wel, nu nog.... [houdt 'plotseling op en zegt dan na eenige stilte) U kunt het verrukkelijk lief voor Wouter opnemenmapeinzenddaarna voor zich:) Neen het zou wreed zijn. Mevrouw. Wat wou je zeggen, Annie? Annie. Niets ma, (na eenige stilteWaar is Alloes toch? Mevrouw. Ik heb haar in bed gebracht. Ik geloof, dat ze 't niet lang meer maken zal. We verliezen veel in haar Annie. Die goede, trouwe Alloes. Ze is gewoon gek op Wouter Ik kon mijn oudste aan geen trouwer hebben toevertrouwd, dat is zeker! Annie. Zij heeft hem in zijn kinderjaren altijd bij zich gehad, niet waar ma? Mevrouw. Ja tot zijn zesde jaar. Je hadt eens moeten zien, Annie, hoe verrukkelijk zij hem kon vertroetelen, 't Was of 't haar eigen jongen was. Je weet het, voor haar was en is en zal hij nog altijd de toekomstige toean besar zijn verbeeld je, dat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 235