18 van haar huwelijk. Het rozigste'geluk van haar leven, die kinderen; tot in eens de vreeselijke slag: twee van hare lievelingen weggerukt, de een vijfde andere zes jaar, wreed, in enkele dagen haar ontnomen. Alleen de oudste, Henk, bleef over. En in hare ver twijfeling had zij op hem gebouwd al hare verwachtingen over hem uitgestort al de liefde, die smachtte in haar ziel. Maar ook hij was gegaan langs de raadsellijn van het levendie ons weg dwingt van het teederste soms, wreed, onverbiddelijk. Hij was student geworden, drie jaar in Leiden geweest. Toenin 't begin van zijn vierde jaar waren die tijdingen gekomen: veel schuldenhij kon geen examen doenging met een vrouw, voor wie hij in blinde hartstocht alles vergat. Dat was de ineenstorting geweest van hare eenige troostde rampdie haar neerwierp in doffe wanhoop. Door alles verlaten, had ze verlangd te sterven, verlost dan uit haar doelloos leven. Maar een weldadige ziekte, waarin zij had gezweefd tusschen leven en dooddagenweken langhad haar gesterktgelouterd en had haar Henk teruggebracht. Zij had wel kunnen snikken van dankbaarheidGod danken op haar knieëndat zij ziek was gewordenDoor het zachte waas van haar huidig geluk zag zij alleen dat eene, dien grooten zegenhem terug te hebben en vergat zij al het leed, dat zij doorstaan had. 0, ze zou nu wel zorgen, dat hij niet meer afdwaalde, al moest ze met hem mee gaan om over hem te waken! Ze zou 't hem sméekenhem zeggen hoeveel zij geleden had voor hemEn hem bewijzendat hare liefde ineer wasdan die van 'n vrouwdie hem neertrok

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 256