89 alles leeg en stom. »Le bonheur est en vous"; wie heeft dat ook weer gezegd? Ja, ja alles goed, maar met je eigen rijkdom aan geluk is het dikwijls ook beroerd gesteld. En als je wilde wachtentot het uit je eigen gemoed naar buiten brak, dan zag je nooit een sprankje van 't geluk misschien Zoekenaltijd zoekenverlangen begeeren Godwaar was het waar? Liet hij eens denken Wanneer was ie eigenlijk heel erg gelukkig geweest Zoó hevig en diep, dat alle verlangens uit je zijn weggevaagd, en je neerligt als in lauwe golven met je zaligheid tussclien je armen, op je borst, warm en week. Dat er niets meer in je is dan een dronken duizel of een verrukking, diep donkerblauw, gronde loos. Als het licht van den hemel op helle zomer middagen, als het openbreken van een bloem in de zwellende lentelucht. Wanneer had ie ooit zoo iets door zich heen voelen luwen Bij 't hooren van mooie muziek bij 5t lezen van 'n boek Alles tweede- handsche ontroeringen, heerlijk, maar afgemeten, be perkt, niet doorstroomd van de wilde levenszucht, die je opneemt en omhoogstuwt als een storm, en je werpt midden in de woeste pracht van de wereldNee neé, daar was 't niet te vinden, daar was alles ver stard tot schoonkildood soms. En stoffigonbewogen veel te mooi, geen bloed en zenuwen Voor hem die begeerde niets dan het naakte levende ontroerin gen van bloemen en lichtvan menschendingen van de aarde bloedwarmgeweldig En in 't leven had ie 't daarin gevonden In z'n liefde, in z'n hartstocht bijvoorbeeld Was het door hem been geschemerd, dien eersten avond met Annie, toen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 267