98 koel en diep om hunne hoofden, zuchtte door hunne kleeren, zwoel langs hun vleesch. Mathilde was stil en bleek ze had in de laatste dagen vol regen en vroege, drukkende lentewarmte veel hoofdpijn en zenuwen gehad. Eens had ze den heelen nacht niet kunnen slapen, en toen was ze den volgenden dag zoo droef en verlangend geweest, dat ze aldoor had geschreid. Mathilde was bekoorlijk in haar nauw-sluitende licht-grijze kleed, elegant en fiervol schuchtere gratie. De weekezieke bleekheid van haar gelaat stond haar heel voornaamverdiepte den glans van haar oogen accentueerde de nerveuse gevoeligheid van haar trekken. Om haar voorhoofd, langs haar oogen schemerde de blauwe weerschijn van haar voile; het leek als dreven azuren golven boven haardie een blauwen glans om haar hoofd wolkten. Heur blonde haar hing vol met zonlichtde wind speelde dartel door de teerewilde lokken van haar hals. Nu en dan wapperde haar rok naar achter weg, nauw omsluitend haar mooie vormen van jonge vrouw. Ze reden eerst zwijgend naast elkaarwat bedwelmd door de zwoelte van de lucht. Henk kwam geheel onder de bekoring van Mathilde's gratie. Ze was bepaald mooi, vandaag met die warme bleekheid als van oud marmer op d'r gelaat, die vochtige gloed in d'r oogen. 't Was hem als stroomde een groote liefde haar heele lichaam uit, eene belofte van diep geluk, een verlangen dat ging naar hem. Zou ze misschien van hem houden Zij En opeens straalde het als een gouden licht voor hem openze hield van hem Goddat hij dat niet vroeger had gemerkthij met z'n zoogenaamde ervaring, die zich beroemde een vrouwen-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 276