100 Jamaar in zoo'n boek is 't zoo prachtig verwikkeld zoo teer gezegd. En dat is in 't leven toch heel anders veel ruwer! Nee, ik hou meer van 'n boek dan van 't leven »0ch, als je 'tkende, zou je zoo niet praten! Maar laten we ergens anders over spreken, Thilde; 't is veel te mooi om hier, op zoo'n goddelijken dag over boeken te philosopheeren. Kijk eens naar de lucht, 't Lijkt wel 'n zee van satijn. En zoo diep, je wordt er duizelig van als je er lang naar kijkt! «Blauw is een lievelingskleur van me. Zoo'n blauwe lucht kan soms veel leelijke dingen uit je gedachten wegwisschen. Ik heb dikwijls een erg verlangen naar die groote, blauwe dingen, als de hemel en ook de zee. Ja, naar de zee, als 't stormt vooral!" Mathilde keek hem even aan niet begrijpende wat hij bedoelde. Ze moesten uitwijken voor een rijtuig, dat hen voorbijreed. Het geratel van de wielen op den harden weg belette hen een poos te praten. Zij reden een tijdje zwijgend naast elkaar. Op eens vroeg Henk: «Thilde, denk je dat 'n meisje als Annie de Booch zoo zou doen in werkelijkheid als Robbers dat voor stelt? Zoo tegen al de vooroordeelen van haar stand, van haar familie in? Geloof je, dat 'n vrouw zich zoo geheel kan offeren voor den man waar ze van houdt?" «Zeker geloof ik dat. Ik weet het zeker; iedere vrouw kan dat; ik gevoel, dat iedere vrouw dat zou kunnen." «Ja, maar jullie trots dan? Als je er je trots, je eer ook aan moest geven, wat zou je dan doen? 'tls

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 278