134 te makenniet omdat je haar karakter en haar geest waardeertniet omdat ze voor jou is de ideale kameraad niet omdat je gevoel je zegt, dat zij voor jou geluk even onmisbaar is, als jij het bent voor het hare maar enkel en alleen omdat het uiterlijk van een willekeurig iemand je schoonheidsgevoel bevredigt, je zinnen prikkelt; meen jij het recht te hebben haar leven aan het jouwe te binden. Durf jij die verant woording op je te nemen? Durf je dat? Gevaarlijk voor jonge meisjes, zijn lui als jij, die een engagement beschouwen als een flirtation en meer niet. Van Redik: God bewaar me Herman, draaf niet zoo door. Berger: Maar begrijp je dan niet, hoe ik 't in je afkeur, dat je Mary, die jou volkomen vertrouwt, die in je gelooft, dat je haar alle idealen, alle illusies, die elk meisje zich in haar engagementstijd van het leven maakt, gaat ontnemen? Voel je niet, hoe innig ongelukkig ze zal zijn, wanneer haar die ontvallen? Frits zoo onverantwoordelijk mag je niet handelen; je mag niet zoo egoïst zijn er zelfs maar aan te denken laat ik 't eens realistisch voorstelleneen contract te verbrekenterwijl de andere partij je hulp het meest noodig heeft. Is dat fair? Van Redik Maar wees nu eens eerlijkje kunt toch niet van me vergen, dat ik trouw met een gebrekkige vrouw? Berger Als iemand tegen je zei»Je hebt je woord als officier gebroken", dan ja, dan zou je dengeen, die dat zeirekenschap vragen van zijn woorden en je zoudt piet rusten voordat je je eer gewroken hadt,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1906 | | pagina 312