CLX Hierin ligt de toekomstige waarde van het jaarverslag en daarom schrijf ik het niet met een gevoel van onnut-werk-te-doenwetende dat 'teens aangename lectuur voor mijn tijdgenooten kan zijn. De detacheering was weer omvóór een van ons eraan dacht't verlof vloog voorbij en ten slotte waren we weer allemaal terug, moeite doende de vrijheid en de genoegens van de laatste maanden te vergeten en weer gewoon te raken aan den dagelijkschen sleur van het Academieleven. Een aangename verrassing was de groote uitbreiding der voorrechtenterwijl de ver andering in het dagelijksch tableau ons 't prettige gevoel van iets nieuws gaf. De herexamens werden eenige dagen later bekendongelukkig was de uitslag voor meer dan ééneen harde teleurstelling. Langzamerhand kwam iedereen weer in zijn gewone doenalles ging weerzooals 't reeds zooveel jaren gegaan isen nog gaan zal't waren weer dezelfde genoegens en vervelendheden dezelfde lessen en diensten en vooral dezelfde gesprekken zooals voetbalrijden velddienstrepetities en alles wat er nog meer behoort tot de, over 't algemeen niet erg hoog staande, conver satie op de Academie. Maar gelukkig zijn er nog eenige bijzondere feiten te memoreeren. Over 't weggaan van den Generaal Sabron en de komst van den nieuwen Gouverneur is in *t vorige jaarverslag reeds genoeg gezegd, evenals over 't overlijden van den bier zoo zeer beminden Kapitein Boogaard. De eerste gedenkwaardige dag was 2 December, de dag van 't Cadettenbal. Zijdie in de gelegenheid waren van dezen avond te genietenzooals er van ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 164