CLXII Toen we na't verlof terugkwamen begonnen we met feestvieren. Eerst 19 April. Na de parade had er op 't achterterrein een assaut plaats, waar we voor een talrijk publiek 't beste lieten zien wat we op sport gebied presteeren kunnen. Er werd prachtig gewerkt en ik geloof dat de toeschouwers zeer tevreden zijn geweest. Tot slot reikte de Gouverneur eigenhandig de prijzen aan de overwinnaars uit. Drie dagen later, Zondag 22 April, vierden we 't 121/, jarig bestaan van Velocitas. 1 April waren de seriewedstrijden begonnen en nu werden ze voort gezet, opgeluisterd door muziek, een gecostumeerden wedstrijd en niet 't minst door 't schitterende voorjaars weer. Voor allen die dit feest meemaaktenwas 't een alleraardigste dag en voor Velocitas zelf een dag vol glorie. En toen gingen we vossen en was't uit met't fuiven. Maar na eenige weken eigenoefening en examen ver dwenen de infanteristen en cavaleristen en weer eenige weken later de rest, en ik geloof niet dat er iemand was, wien het speet, weer voor minstens 4 maanden Breda te verlaten, vooral niet 't oudste jaar, dat eindelijk zijn doel en de sterren bereikt had. In den loop van een jaar zijn er weken en weken, waarin niets gebeurt om de groote eentonigheid te verbreken en eenige afwisseling te brengen en waarin velen hartgrondig verlangen naar 't einde, maar er zijn gelukkig altijd eenige lichtpunten en 't is vooral de herinnering hieraan, die levendig zal blijven, zoodat ik geloof dat we later nog wel eens met genoegen aan 'tjaar 19051906 zullen terugdenken. Breda. Midas.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 166