CLXlV En toch bracht deze cursus wel eenige bijzondere dagen: dit jaar zou het twaalfjarig bestaan herdacht worden. En er liepen flauwe en nog onbestemde ge ruchten dat die herdenking luisterrijk worden zou. Bal, diner, kermesse d'été, 't zou enkele korte dagen 'n Eldorado worden. Maar 't bleven voorloopig nog slechts geruchten. Den 27sten September werd wederom, evenals ieder jaar, in de cantine gedefileerd voor 't portret van H. M. de Koningin, terwijl den 14den October de barentijd in een potsierlijk versierde cantine en onder geweldige adhaesiebetuigingen van alle zijden een einde nam. Den 29sten October speelde het eerste elftal in den Helder tegen de adelborstenmaar werd met een be sliste nederlaag (41huiswaarts gestuurdvoor menig enthusiast voetbalhart een lastig te verduren etwas. St. Nicolaas bracht weer een paar gezellig-afwisselende dagen. De Wilsons (Harry en de Oude!) verschenen, Jacobus deed als vanouds de gansche menschheid van dit kleine wereldje schaterener was een imitatie- Speenhoff, er was een assymptoten-matchgevolgd door een fuifje in de »Unie": de Commissie van dit jaar had alle eer met haar bont programma. Tegelijkertijd was een deputatie vertrokken naar Breda, om het aldaar door de Cadetten georganiseerd bal en diner bij te wonenterwijl ook de klasse-matches langzamerhand begonnen. En daarna Kerst-verlof. Velen waren in de gelegenheid de door de adel borsten gegeven Liefdadigheids-voorstelling in den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 168