CLXXII de gemoederen der feestvierenden. Velocitas won na een mooien strijd met 21 van de kampioenen. Alweer eene teleurstelling was het, dat V. 0. C. dezen dag niet kon verschijnen wegens het spelen van promotiewedstrijden. De tweede brigade van Velocitas werd nu tegen Sparta aan het werk gezet en hield zich kranig door slechts met 21 van haar te verliezen. Inmiddels begon het tegen tweeën te loopen, en stroomden drommen toeschouwers de poort der Academie binnen. Er was zorg voor gedragen, dat de gasten zichtotdat het namiddag-programma zou beginnen niet behoefden te vervelen. Muziek op het feestelijk versierde veld hield de gezelligheid er in en eene goed voorziene cantine zorgde, dat de inwendige mensch naar behooren kon versterkt worden. Eene aardige attentie was het, dat aan de dames een smaakvol bouquetje werd aangeboden. Onder enorme belangstelling ving de gecostumeerde wedstrijd aandie door zijn groot succes beroemd is geworden onder de wedstrijden in den loop der tijden door Velocitas gespeeld. We laten hier, om een duidelijk beeld van den wedstrijd te kunnen gevenhet verslag volgenzooals we dat in het tijdschrift De Sport aantroffen. Het is een aardig gezicht, als de stoet op het veld komt. Voorop de scheidsrechter natuurlijk, stemmig in het zwart gekleed met den hoogen zijden op, een reusachtig voetbalreglement in de eene, een monstertactes in de andere hand. Een groote klok hangt op zijn buik te bengelen. Daar achter dé famous Barnum en Bailey-kapelvervolgens de aanvoerderin apencostuum gestoken, gezeten op een vurigen rossinant, een mist-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 176