CLxXlII hoorn in zijn poot en daarachter de diverse spelers als daar waren: een Jockey, een Chinees, Danseres, Armenier, Baker, Neger, Professor, Orgeldraaier, August de Domme, Marker visscher, Balletdanseres, enz. enz. Na het veld rondgewandeld te zijn, stelt de aap zich bij de zijnen op en wordt, alvorens te beginnen, plechtstatig voor ZEd. gedefileerd, onder de vroolijke tonen van de kapel, die de beroemde marsch van «lonia de Lamp gaat uit" laat hooren. De scheidsrechter toetert de elftallen bij elkaar die zich opstellen onder den naam van bloody Johns" en »de Yellow boys." Alvorens te beginnen richt de aap zich, sprekende door den misthoorn, nog even tot het publiek, het uitnoodigend een «driewerf hoerah" voor Velocitas aan te heffen, waaraan geestdriftig wordt voldaan. De scheidsrechter toetert, het spel vangt aan. De Yellow boys zijn overwegend sterker en na 2 minuten moet de danseres visschen. In de 3e minuut krijgt de balletdanseres kramp in haar kuiten, alle spelers vliegen toe. Door onoplettendheid van den scheidsrechter, die juist bezig was een artikel van het Reglement op te zoekenvergeet hij te toeterenen de baker van de «bloody Johns" maakt hier handig gebruik van om met een enorme vaart een rush te ondernemen en daarna onder luid gejuich onhoudbaar te doelpunten. Nadat weer is begonnen is plotseling de bal zoek. De scheidsrechter beveelt doorspelendaar het regle ment hierin niet voorziet. De professor met zijn kapel len-netje en zijn broodzak hadden we al een paarmaal

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 177