CLXXXV1 kalm en bedaard speler als hij was, maar dit dient gezegd, hij stond zijn man en menig verslag van een wedstrijd gewaagde dan ook van het weldoordachte, berekende spel van dezen middenspelerdien Velocitas noode heeft zien vertrekken. Een trouw eerste-elftalspeler was ook Brevet, de nevenspeler van Lutjens. Ook hij was steeds daar te vindenwaar de roem van onze club te verdedigen viel. Brevet was laat ik dit maar eerlijk bekennen een eigenaardig speler. Als hij het op zijne heupen had, dan kon hij er met zijne lange beenen van door gaandat het een aard haddan speelde hij wie der Teufel i maar ook had hij van die oogenblikkendat het voor de toeschouwers leekof hij zich niet geheel en al gaf. En kwaaddat hij het publiek kon maken Als hij dan een gemakkelijken bal liet passeeren of eene prachtkans voorbij liet gaan om dan weer lachend naar zijne opstellingsplaats terug te keeren, dan ja dan stonden de enthousiasten zich van louter kwaadheid te verbijtenwat zich dan ook wel open baarde in het geroep van Moppie!" Doch wanneer hij dan maar weer een goaltje gefokt had of door handig inloopen den doelverdediger het bruine monster afhandig had gemaakt, dan was dat al lang weer vergeten en juichte het publiek hem daverend toe. Niemanddie er dan ook ooit aan ge dacht heeft om Moppie geen plaats in het elftal waardig te keuren. En wat zei Moppie er zelf van Rooseboom's verblijf in de eerste gelederen van Velocitas dateerde niet van zulk een ouden datum, als van de overige hier genoemde spelers.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 190