CLXXXVII Ofschoon de voetbalcapaciteiten zeker al in hem ge scholen zullen hebben bij zijne komst op de Academie, duurde het tot in zijn laatste jaar voordat hij «ontdekt'" werd. Toen begon hij zich te ontwikkelen, eerst in het tweede elftalwiens captain hij gedurende een groot gedeelte van het jaar geweest isdaarna speelde hij eenige malen in het eerste mede. Wat Rooseboom zoo dadelijk deed opkomen was zijn enorm werken, onvermoeid zwoegde hij door tot de laatste minuut, zijne tegenstanders geen rust, geen enkel vrij oogen blikje latende. Ontdekte men in hem dus een goed speler, ook werd in hem een goed administrateur gevonden. Gedurende het laatste jaar van zijn verblijf was aan hem de zorg voor het financieel beheer toevertrouwd en deze functie moet hij op lofwaardige wijze vervuld hebben. Thans voor Hercules uitkomende, hopen we hem nog dikwijls op ons veld al is het dan ook als tegenstander te ontmoeten. Zoo ben ik dan genaderd tot eene bespreking over Lutjens, onzen beroemden speler, wel één van de beste spelers, die ooit onder de vaan van Velocitas hebben gestreden. Evenals zoo vele anderen, had ook hij in Alkmaar zijn leerschool in het voetbalspel gehad en toen hij daarna hierheen kwam, was de faam over zijn spel reeds verspreidvoor hij zelf gearriveerd was. Natuur lijk kwam hij dadelijk in het eerste: aanvankelijk speelde hij naast van Dapperen in de voorwaartslinie, daarna kwam hij het volgende jaar naast Eddy de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 191