CLXXXVIII Neve en bereikte zijn spel een zeer groote hoogte en toonde hij met Eddy een samenspel zóó schitterend, dat het terecht beroemd en gevreesd mocht genoemd worden. Dat was een glanstijdperk van Velocitas Die twee begrepen elkaar zoo volkomen. Dat ging met kleine, berekende zetjes op het doel af, geen tegenstander zag kans, dien naderenden opmarsch te stuiten en dan tot besluit een schot zoo massief, dat het net er van trilde en beefde. Geen wonder, dat Lutjens en Eddy samen in het Nederlandsche elftal werden gekozen en ook daar droeg hij het zijne bij tot de schitterende overwinningen onzer landgenooten. In het laatste jaar heeft Lutjens als aanvoerder zijn elftal menigmaal ter overwinning mogen voeren. In zijne hoedanigheid van aanvoerder heeft hij, zeer zeker door zijn sympathiek optreden den goeden naam van Velocitas bestendigd. Lutjens te zien spelen was een groot genot. Als hij zijn lenig lichaam door de strijdenden heen drong, den bal vóór zich uitdrijvende en geen kans gevende hem dien te ontfutselendan geraakte het publiek in groote spanning, dan hoopte een ieder op een doelpuntje en als hij dan zoo'n magnifiek schot loste, onhoudbaar voor den besten doelverdediger, dan werd hij dikwijls minuten lang toegejuicht. Aan Lutjens heeft onze club veel verloren. Zoo'n speler, die door zijn eigen voorbeeld zijne medespelers voortdurend aanmoedigdedie niet wist van afgeven al stond de score ook nog zoo slecht en al was de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 192