CLXXXlk nederlaag zeker, die in het heetst van den strijd kalm en bedaard bleef en met beslistheid zijne wenken gaf, krijgen we niet spoedig terug. Als een er van verzekerd kan zijn, dat zijn naam steeds met eere bij Velocitas genoemd zal worden, dan kan Lutjens dat zijn. Thans telt H. V. V. hem onder zijne spelers, moge daar zijn spel even hoog geappre cieerd wordenals wijVelocitanendat steeds hebben gedaan. En nu ten slotte onzen afgetreden president Terkühle. Ik wilde, dat hij ook voetballer d. w. z. hervorragend speler geweest was, dan kon ik uitgebreider over hem schrijven, dan nu het geval is. Ook in dit opzicht zijn dus de spelers alweer bevoordeeld boven de bestuurderen der vereeniging. Het weinige dan, dat ik over hem ga schrijven, moge toch bij hem de verzekering achterlaten, dat Velocitas zijn werken zeer op prijs heeft gesteld. Terkühle was geknipt voor president. Niettegen staande het niet gemakkelijk voor hem was, na zulk een uitstekenden president als Osten vóór hem was, zich populair te makenduurde het toch niet lang of men bemerkte in Terkühle een waardigen opvolger gevonden te hebben. Terkühle heeft zich heel wat moeite om onze club getroost en werd door sommigen wel eens wat auto cratisch in zijn optreden gevonden, toch moet een ieder bekennendat de zaken onder zijn bestuur uit stekend gemarcheerd hebben. Ik heb slechts te herinneren aan het feest van het 121 2-jarig bestaan der vereeniging, waai hij de man is geweest, die voor de voorbereiding

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 193