u En dat zij het van hem ontvangen zoudat spraken zijn oogen. Kort na dien brief kwam hij zelf. Zij was op het punt, om uit te gaan, toen hij dat bezoek bracht. Onbeweeglijker nog dan anders stonden zijn gelaats trekken, maar toen hij haar zag, weerschijnde snel een gloed van zijn gelaat en stom was zijne warre groet. Vreemd keek haar grootmoeder opmaar zóó snel had hij zich zeiven weer onder zijn beheersching, en ook zijdat de eerste woorden onberispelijk-banaal konden worden uitgesproken. Machtig had het groote teeken der liefde gewerkt en zich zegevierend uit hen geopenbaard op het snelle oogenblik van wederzien. Het was de nederbuiging van hoofd en knie voor de apotheose van jeugd, schoon heid en onschuld, het was de kroning der liefde. Na een korten tijd van conversatie stond Lily op. «Neem me niet kwalijk, Wouter, maar ik zou net uitgaan, toen je kwam. Ik kan heusch niet langer meer wachten. Ik moet noodig naar Tante en eigenlijk moest ik er al een half uur zijn." «Je herinnert me meteen aan opstappen", was zijn antwoord, »mag ik je er naar toe brengen?" «Wel waarom niet chevaliermet alle plezier hoor terwijl zij voor den spiegel den hoed opzette. Een groet aan haar grootmoeder en het tweetal was op weg. «Naar je tante dus, Lily. Is 't ver?" «Nee, we zijn er dadelijk." «0, maar dan gaan we langs een omweg, vin-je niet?" «Ben je mal, jongen, 'tkomt al door jou, dat ik me verlaat heb, en nu nog omwegen er bij?!"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 214