°2ö kind, vader en moeder zelfs. Zijn kleine zusjes voelden zich geheel vreemd aan hemdie nooit vrien delijk tot haar sprak thuis, ja zelfs een heel verlof soms, zich niet met haar bemoeide. De nulle beteekenis van het huiselijk leven kwakte hem plotseling weer in de starre gevoelloosheid, die de vertwijfelende wanhoop en de ontmoediging, in zijn gemoed met doffen slag deden neerploffen. Lily had wel degelijk deze plotselinge verandering opgemerkt. Het scheen echter, of een onheilspellende macht haar van alle spraak beroofde en ofschoon een drang van vragen haar de borst verengde, zij kon niet spreken. In verband met wat zij zoo juist gezien en gehoord had, begon zij nu voor het eerst te denken aan Wouter thuis. Zij had tot nu toe hem gekend als cadet in het gezelschapsleven. Hoe leefde hij thuis Wie waren de zijnen Daarstraks net kwam zij door een toeval te wetendat hij zusjes had. Een onweerstaanbare belangstelling naar zijn familie kring vulde haar thans het gemoed. De schuwe vervreemding op de gezichtjes van zijn zusjesvan in-vertrouwelijke nabijheid tusschen hen spraken houding, oogennoch woorden. De toch al zoo licht-mogelijke onbemoeiing onderling tusschen kinderen van één gezin scheen hier tot iets verderfelijks verpest te zijn. Een volmaakte onuitgesprokenheid over hetgeen in een gezin groot-open moest liggendie plotseling als doodend woekerleven aan zijn familie-zijn voor Lily bestaan aannamwas de smartelijke indrukdien het beeld op den hoek der straat in haar ziel had geprent. En dat woekerleven had het wezen van hemdie stomzwijgend naast haar liepreeds dermate verwoest

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 220