22 je iets verschrikkelijks te hooren zult krijgen? Weet je, wie ik ben?" «Wie je bent, Wouter?" vroeg zij zacht. «Hadje dat eigenlijk niet al lang moeten vertellen?" «Maar dan zou je me ook al lang vervloekt hebben, Lily. Goed, ik wil alles zeggen nu. Je hebt je erg verwonderd over mijn zusjes, niet? Je hebt gezien hoe vreemd en bang ze tegenover mij waren? Ik ben daar de schuld vanik alleen Na een kleine stilte «Luister alleen, Lily; doe net, alsof ik ver weg ben en jij geen enkel woord tot mij kunt spreken. Dat is verlichtend voor mij, want o, deze bekentenissen zijn zoo zwaar. Voor Mama, noch voor mijn broertje en zusjes ben ik ook maar één enkelen keer hartelijk geweest. Ik ben hun oudste broer en zij zijn allen schuw voor mij. Ze doen alles voor mij en zij maken zich bezorgd voor mijn kleinste mismoedigheid. Ik ben de duivel van onhartelijkheid en egoïsme in huis. Ik neem hun lieve zorgen ongevoelig aankoudalsof het hun plicht is wat zij voor mij doen. En geen hartelijk of lief woordje tot dank. Eerder zijn ze bang, geloof ik, voor een snauwerige aanmerking." Slechts even hield hij op en vervolgde: «Ik ben de lieveling van Mama. De kleinste wenschen leest zij uit miin oogen. Zij behandelt mij als een halfgod, mij, den tyran in huis. 0, ik voel hoe ze hoe langer hoe vreemder voor mij worden. Alle natuur schijnt dood in mijals ik thuis ben en ik kan hun niet meer in de oogen zien. Mama smacht er naar, dat ik me heelernaal aan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 222