30 hoop nu, dat ik met dit verlof meer aan mijn jongen zal hebben, als hij weer bij zijn moeder is." Maar als voelden zij zich schuldig door het ver bergen van die gedachtengroetten zij elkaar snel zonder elkaar te durven aanziendikwijls ook eerst wanneer hij aan den trap stond en zij op dat oogen- blik net toevallig in de huiskamer was en dan hadden zij het elkaar heel gemakkelijk gemaakt. Hard sloeg de huisdeur achter hem dicht om voor hem geopend te worden alleen tegen de etenstijden slechts voor een kwartiertje of een half uur. En op die tijden at hij nog 't liefst alleen op zijn kamertje, om zijn moeder niet te zien. Mevrouw Mathéo bleef dan in de huiskamer en liet Kareltje de spijzen naar hem brengen. Op het laatst was dit kind van vijf jaartjes de be middelaar tusschen moeder en zoon. »Hij heeft mij een zoentje gegeven, maatje," klonk 't dan wel eensals de dreumes met de borden uit het kamertje bij zijn moeder terugkwam en hij, zich vlijend op moeders schootdie woorden schuchter kwam uitspreken. Want het gebeurde niet dikwijls, alleen wanneer de drang in hem na een dag uitgaans en verzwijgens van wat machtig in zijn gemoed had gewerkt, te groot werd om niet tot uiting te komen. Dan streek de moeder de aardige lokken over het kinderkopje en drukte een stil-smartelijken kus op het gezichtje, dat het zijne zoo net had aangeraakt en die dan op dat oogenblik zwaar peinzend aan zijn tafeltje zat. Dan ging zij even naar hem toe, doch immer tevergeefs.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 230