101 Och, eigenlijk hoefde het niet. Hijde lieveling van je meisjesjarende teerste herinnering van je jonge hart was zelf al getrouwd. Heel koud en koel had hij het je maanden geleden geschreven. En grootvader hield van je, jij was zijn liefde. En omdat je wist, dat het volmaakte nooit meer komen zoudat het opperste geluk je had aangeraakt en voorgoed aan je voorbij was gegaandaarom ben je toen grootvader's vrouw geworden. Ongelukkig was je niet, hij heeft je gegeven, wat je verlangen kon een onbezorgd, prettig huiselijk leven. En toen je kinderen kwamen, toen geloofde je weer aan het geluk en dat poppige wereldje rondom je werd je alles. Kalm is je leven verder gegledenonmerkbaar haast kwamen en gingen de jarenonmerkbaar haast werd je oud. Slechts als je plotseling die bekende walsmaten weer hoorde spelendan kwam de droom van de meisjes jaren terug en verscheurde het eenvormige gordijn dat zich langzaam-aan geweven had rondom je vrou wenleven. Dan zag je niets meer als die fonkelzwarte oogen en die blikkerend witte tandendie langeslanke ge stalte Nu ben je oud, grootmoeder, heel oud al. Je haren zijn grijs en je gezicht is gerimpeld. Je leeft eenzaam bij je dochter en je kleinkinderen je laatste jaren af, zooals een oude vrouw kan doendie het leven gegeven heeft, wat het leven haar vroeg en die rustig wacht op den dood. En nu plotseling klinkt daar weer die oude wals Nooit heb je hem weergezienhij is lang geleden ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1907 | | pagina 301