CLVlll van twee modern-oorspronkelijke melo-drama's. De ten eenen male onvergetelijke avond van den 5den December werd dit maal nog opgeluisterd door het succes-volle optreden van liet gezelschap Köhler dat goede krachten en werkelijk origineele voordrachten meebracht. Maar reeds eenige dagen later maakte deze onge dwongen vreugde plaats voor hoogen ernst: het drie- maandelijksch examen stond voor de deuren de nu volgende waren voor velen critieke dagenze waren met hun tienen, de slachtoffers van hun studielijst, die de meer gelukkigen den 21 sten December vanaf 't linkerhoekje van het voorterrein een prettig Kerst verlof toeriepen Na Kerstmis vertoonden de dagen weer een treffende gelijk- en gelijkvormigheid. Maar daar kwam een zeer gewenscht intermezzo: het ijs. Geen dienst, geen Zaterdagsche inspecties't was een aangename week te meer daar de Alkmaarsche jonge dames onze rijkunst schenen te waardeeren. Maar dit vermaak was natuur lijk slechts van korten duur. Spoedig hierna vond de revanche-match van de adelborsten op ons terrein plaats, begunstigd door prachtig weer en opgevroolijkt door een uitgelezen marsch-programma van het «uitrukkend". Het einde bracht een 92 overwinning van ons elftal. Paschen naderde nu met rassche schreden met dezelfde kenteekenen als Kerstmis, maar dan aangepast aan de meer gunstige weergesteldheid, zoodanig dat 't »vroeg"-opstaan reeds weer zeer populair werd. Eenige weken na het korte Paaschverlof verliet ons

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1908 | | pagina 164