éük één onzer kameraden, om in de Nieuwe Wereld een nieuwen werkkring te beginnen. Het geheele nu volgende kwartaal staat in liet teeken van de studie. Niet voor allen echter, want met Pinksteren zien we niet minder dan een dertigtal achterblijvers en nu heeft hij plaats, de nachtelijke uittocht uit Egypte. Zwaar worden zij gestraftde zeventien avontuur lijken: de hoofdaanlegger wordt gesjeesd en de anderen boeten een gedeelte van hun zomerverlof in Eenige weken later deed onze nieuwe directeur zijne intrede. Vele veranderingen hebben er sinds dien plaats gegrepenvele voor ons onaangename orders zijn opgeheven en een algemeen streven om deze aan gename veranderingen ten volle te genieten en zich die waardig te toonenwordt merkbaar. Bij deze stemming kwam de eere-avond ook eens ten volle tot zijn recht. 't Was een succesvolle avond, die van den 15den Juni. Niet alleen wat organisatie, 't programma en de afwerking ervan betreft, maar het geheele verloop was ook schitterend, 't Was meer dan een «succès d'estime"dat donderend applaus voor 't rekwerken in aanmerking genomen, hoe weinig «beliebt" het zien gymnastiseeren bij de dames is. Orpheus toonde, wat een half jaar gezamelijk repeteeren onder uit stekende leiding vermag. »Het" nummer van den avond was zonder twijfel een trio van Ilaydn, waarvan de uitvoering werkelijk artistiek was te noemen. En toen het bal. Dat er druk gedanst werd, behoeft geen betoog, maar dat onze eetzaal zich zoo goed tot balzaal en de waranda

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1908 | | pagina 165