10 gevolgd. Vele jaren geleden riep ik U om Uwe krachten dienstbaar te maken aan de edele taak der vorming van aanstaande officieren. En met levendige ingenomenheid begroet ik U hier aan het hoofd van deze Koninklijke kweekplaats van officieren te meer omdat ik thans ook openlijk mijn dank kan betuigen voor de trouwe wijze, waarop Ge mij ook nu weder hebt ter zijde gestaan bij de wording en de voltooiing van dezen arbeid, waarvan het welslagen mij zoo na aan 't harte lag. En daarom verheugt het mij ook van ganscher harte, dat Gij hier tegenwoordig zijt, Mijnheer De Quack. Daardoor toch kan ik hier, in dezen breeden en aanzienlijken kring, U mijne warme hulde brengen voor het ontwerpdat zoo welsprekend getuigt van de gaven van Uwen geest, en in 'tbijzonder van Uwen hoog en fijn ontwikkelden kunstzin. Daardoor zijt Gij er in geslaagd op even treffende als zinrijke wijzemet krachtvolle trekkenvol edele gratieuiting te geven aan 't geen hier gewenscht en geëischt werdbeide door hoofd en door hart. En ook Uwen trouwen bondgenoot, die met zooveel liefdetoewijding en talentvolle kunstvaardigheid de kinderen Uwer rijke fantasie wist te belichamen aan hen eene duurzame gestalte schonk, hoe gaarne had ik hemden Heer Fabri afwezig door de roepstem die van 't Vorstelijk Lustslot op 't Loo tot hem uitging, ook hier in deze ure mijne levendige erkentelijkheid betuigd voor zijnen zoo welgeslaagden arbeiddie in lengte van dagen op waardige wijze de namen zal doen voortleven van zoo velenhier opgeleidop wie deze Koninklijke instelling roem zal dragen zoo lang zij leeft.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1908 | | pagina 186