XCI Op schermgebied hebben wij alle redenen om met trots terug te denken aan bet afgeloopen vereenigings- jaar. Aan het onderling concours, dat de wedstrijden te Den Haag voorafging, werd door velen deelgenomen. Er werd een hardnekkigen strijd gestredendie velen onzer naar de Schermzaal lokte. Een zestal Cadetten traden ten slotte uit dit voor-concours als overwinnaars te voorschijn. Zij werden aangewezen om in de Residentie de eer van hun korps hoog te houden en zij hebben zich op uitstekende wijze van hunne taak gekweten. Den eersten dag der wedstrijden bereikte ons reeds de blijde tijding, dat Schoemaker en Giel res pectievelijk den eersten en tweeden prijs op Floret hadden behaald. Den volgenden dag stonden er ver- scheidenen voor de binnenpoort in spanning te wachten op het telegramdat eindelijk ons het tweede succes- bericht bracht. «Fuchter eerste, Giel tweede prijs Geweer", ging het van mond tot mond en luide hoera s weerklonken in de eetzaal toen deze uitslag door den President van den Senaat werd voorgelezen. Doch hier mede was het nog niet afgeloopenden volgenden dag vernamen wij onder daverende jubelkretendat Schoemaker en De Bock respectievelijk den eersten en tweeden prijs op Sabel hadden bevochten. Wel mochten wij tevreden zijn, waar wij op zoo meesterlijke wijze, in den letterlijken zin van het woord, vertegenwoordigd werden. Hulde aan de overwinnaars! En thans, alvorens mijn verslag te eindigen nog een woord van dank aan onzen beschermheer, den lsten Luitenant A. Dudok van Heel, voor de blijken zijner sympathie jegens de Algemeene Gymnastiek- en Scherm-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1908 | | pagina 97