cv zoo'n aanleg had in z'n verjaarsversje voor lieve Maatje" en «dierbare Vader". Het was toch zoo'n aardige jongen en hij had zoo'n bijzonderen aanleg en zoo'n gevoelig hartje Er is een tijd geweest, dat de Commissie van Bijstand radeloos en onmachtig stond tegenover een tranenvloed en een züchten-winddie de oude, grijze Academie dreigde aan te tasten in z'n massieve grond vesten. Er is een tijd geweest, dat onze Almanak eigenlijk geen Almanak meer was, maar een boekje met povere rijmelarij en zwartgallig proza, een boek, dat niet meer sprak tot een vroolijk-feestend cadettenhart, dat niet populair en niet welkom meer was, maar een welkome gelegenheid voor de stille rijmelaars en stame laars om hun onmachtige geesteskinderen als in een couveuse de wereld in te sturen. Welnu, de redactie van dezen Almanak hoopt een begin te hebben gemaakt met de herleving van den Almanakde grondslagen gelegd te hebben tot een nieuwe opvatting. Wij hebben getracht een populairen Almanak saam te stellen, een Almanak met »elck wat wils", zonder daarom ook het letterkundige gedeelte, dat onze Almanak noodig heeft voor een kleiner procent der lezers en tegenover de buitenwereld, te verwaarloozen. Integendeeldat gedeelte was ons even welkom als al het andere! En we hopen dan ook niet noodeloos meer de zoete bakvischoogjes te befloersen met parelende traantjesde verschrompeldestroef-geloopen harten van de wereld- moede makkers te doen daver-kloppen van meegevoel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 111