CXtlI Half November kwam de eerste Stikumfuif en boek- verkooping, in den loop van 'tjaar door meerdere gevolgd, welke later echter in 't vergeetboek zijn geraakt. Genoeg, dat deze fuiven steeds tamelijk veel bezoekers lokten. Ook de 5de December was dit jaar weer een dag van belang voor de Soos. St. Nicolaas verscheen namelijk dit jaar w7eer eens in hoogst eigen persoon na één jaar dit bezoek te hebben overgeslagen. Met hem kwam zijn trouwe knecht, die een zak presenten torste van den meest varianten aard als men bedenkt dat er zoowel kunstbeenen als ridderorden zuigflesschen en pakken margarine onder waren. De rest van den avond was gewijd aan muziek en voordrachten, waarbij o.a. de Heer en Mej. Davids, de bekende Hollandsche duettisten veel succes hadden. Overigens ging het nieuwe jaar vrij kalm voorbij. Vermelding verdient nog een Soiree Musicale op 12 Maart gegeven door het Cadetten Strijkorkest Sempre Crescendo, met welwillende medewerking van Mevr. Belzervan Ouwerkerk (alt). Deze uitvoering, waarop alle officieren en leeraren met hunne dames genoodigd warenslaagde uitmuntend. In den loop van April kreeg de Sociëteit nog bezoek van een Franschen goochelaardie iedereen verbaasde door zijn handige toeren. In Mei gingen de Infanterie en de Cavalerie op detachement, in Juni gevolgd door de technische wapens, waarna de Soos haar rustperiode inging. Tijdens het detachement, werd ze nog eenmaal wakker geschud, door het prachtidee om er een bal 8

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 119