CXXVIIt vulden zich reeds de klassen met eene leergierige schare, blakende van te ver-gedreven studieijver. Maar ziet, een lichtpunt aan den donkeren hemel: St. Ni- colaas was in aantocht, 's Avonds eene voorstelling van Kohier en zijn troep, wat echter later bleek een pseudo-Köhler te zijn geweest, die ons eene St. Nico- laas-surprise bezorgde, door, toen de voorstelling half weg was, door een achterdeurtje de G. S. te ver laten. Daarna weer Repetitionsfieber tot de laatste dagen voor Kerstverlof weer veel goed maaktendank zij de welwillendheid van onzen Overste, die ons toestond de de laatste drie dagen gezellig door te brengen. De tooneelstukjes »Een Slaaf der Eubrotiek" en »Een student thuis", hadden »succès fou", niet alleen bij ons, maar ook bij de Alkmaarsche élite, die de voor stelling van het laatste meemaakte. Na een zeer ge animeerd bal in de cantine eindigde deze driemaan- delijksche periode. Kerstverlof bracht ijs en niet alleen in het verlof, maar ook daarna in Alkmaar, konden wij volop van het ijsvermaak genieten. Het jaarlijksche concours verhoogde de cantinege- zelligheid; jammer, dat de stand der financiën van de cantinekas niet toeliet een zoo groot aantal prijzen beschikbaar te stellen als het jaar daarvoor. Midden Maart had de revanche-match tegen de Adelborsten plaats, gevolgd door eene gloeiende fuif in de Unie, waar de banden van vriendschap tusschen beide korpsen nog nauwer aangehaald werden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 134