CXXXV De goede gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven, zooals in den loop van het jaar bleek. Een bewijs hiervan is zeker wel, dat elf cadetten slaagden voor het meester-examendat dit jaar voor het eerst op de Cadettenschool werd afgenomen. Het concours, aan het eind van den cursus ge houden, werd druk bezocht, zoodat een groot aantal prijzen konden worden uitgeloofdzoowTel voor gymnas tiek als voor schermen op de verschillende wTapens. De traditioneele »Eere-avond"die op den 13den Juni vieltrok naar gewoonte een groot aantal bezoekers. Op dien avond werden de prijzen van het concours aan de gelukkige winnaars uitgereikt door den be schermheer onzer vereeniging. Er werd flink gewerkt en de genoodigden gingen huiswaarts met een goed denkbeeld van de vorderingen der cadetten in de gymnastiek en schermkunst. Na dien Eere-avond werd de schermzaal gesloten om niet voor het einde van het groot verlof geopend te worden. Toch zouden wij nog eenmaal de werktuigen aan vatten voor de scheiding van jongste en oudste jaar en nu niet in Alkmaar, doch in de residentie, waar een uitgelezen troepje aan rek en ringen eenige oefe ningen ten beste gaf, ter opluistering van de uitvoering, die aan het zoolang verwachte corpsbal voorafging. Een groote gebeurtenis mag hier tevens nog wel vermeld worden en deze is, dat er in Februari 1908 een vijftal cadetten naar Den Haag gingenonder leiding van het eere-lid der vereeniging, om daar op sabel uit te komen op het Officieren Schermconcours

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 141