11 mannen, wier namen onafscheidelijk aan hare geschie denis zullen verbonden blijven: Seelig en Delprat. Gingen in het jaar 18-45 de Cadetten van den Wa terstaat naar de Koninklijke Academie te Delft, van 1850 tot 1857 men kan zich thans niet meer in dien toestand indenken ontvingen de adelborsten en a. s. ingenieurs voor den scheepsbouw aan de Bredasche Academie hunne opleiding. Na 1867 werd de drang groot om het Academie- onderwijs in aansluiting te brengen met het Middelbaar Onderwijs. Bij de wet van 17 Juli 1869 werd be paald dat de Academie met een 2jarigen Cursus zoude aansluiten aan den vijfjarigen cursus der Hoogere Burgerschool. De gevolgen der wet waren evenwel eene teleurstelling in zooverre dat de toeloop te gering bleek. Qm daarin te voorzien werd de 2-jarige cursus weer veranderd in een Jjarigeneenig verband met het Middelbaar Onderwijs behoudende door de aan sluiting met de 3de klasse der Hoogere Burgerschool. Van het cursusjaar 1895/96 eindelijk dateert de regelingwaaronder wij allen thans dienen. Na deze korte schets zoowel van .de geschiedenis van onze omgeving als van die der Academie zelve en die mij op den gedenkdag van heden nuttig toe scheen gegeven te worden, wil ik, Cadetten, Uwe aandacht vestigen op het volgende Het verleden riep ik in Uw geheugen terug, het heden is ons bekendde toekomst berust bij U jonge mannen, langs verschillende wegen hier samen gekomen, om den officiersrang te verwerven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 177