it zou hij zeker uit ons aller naamin krachtige taal dien dank hebben uitgesproken, Nu wij hem hier missen zij het myals oudste van het personeel officieren en leeraren aan deze inrichting, vergund om hier een kort woord te spreken. Mocht ik wellicht niet den juisten vorm kiezen om mijne denkbeelden te formuleeren of minder sierlijke woorden bezigen, wil mij dan excuseeren en dit een voudig toeschrijven aan de weinige ervaring die ik bezit om te midden van een zoo talrijke schare het woord te voeren, en wees er van overtuigd dat zij niet minder hartelijk gemeend zijn. In de eerste plaats dan merk ik opdat bij U Kolonel, reeds langen tijd geleden het plan moet hebben bestaan om bij gelegenheid van het 16de Lustrum der Academie, aan die instelling, waarbij U zelf Uwe opleiding genoot, en waaraan gij thans gedurende eenige jaren op gelukkige wijze de eerste plaats inneemt, een blijk te geven van uwe belang stelling. Het kostte U toen wellicht moeite om Uwe keuze zoodanig te bepalen, dat het geschenk aan allen welkom zou zijn en tevens dat het eene waardige plaats zou innemen naast de vele geschenken en bezittingendie onze 80-jarige in den loop der jaren verkreeg. Schitterend zijt gij in Uwe keuze geslaagd. Een waardigerschooner en aan ieder meer welkom geschenk hadt gij niet kunnen kiezen. De rij der portretten van de vorsten uit het huis van Oranje is daardoor tot op onzen tijd aangevuld. Verder past het ons zeker U dank te zeggen voor de grootsche en heerlijke uitvoering van het eens door

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 182