17 opgevatte plan. Door de vervaardiging toch op te dragen aan de kunstvaardige hand van een onzer groote meesters in de schilderkunstis het geschenk nog ontzaglijk toegenomen in waarde. Gij verrijktet de bezittingen der Academie daardoor met een werk dat steeds ieder zal wijzen op den goeden smaak en den kunstzin van den Gouverneur v. d. Brandeler. Komt dus aan U de volle eer toe onze tachtig jarige op haar feest eene grootsche verrassing te hebben bereidwij allenzooals wij hier staanwel is waarmet ledige handenwij wenschen niet achter te blijven in de betuiging van onze sympathie voor de instelling waaraan wij allen zoo nauw verbonden zijn. Al is die band ook verschillend, de een voelt dankbaarheid, omdat hij hier zijn eerste militaire opleiding ontving en vriendschapsbanden sloot voor zijn geheele volgend levende andere voelt liefde voor de instelling, waaraan hij al zijne krachten wijdt om haar tot den grootst mogelijken bloei te brengenbij weer anderen gaat dat gevoel van dankbaarheid en liefde samen. Ik zeide daar, dat wij allen onze sympathie willen betuigenen onder die allen reken ik dus ook zeker op het geheele cadettencorps. Het is duidelijk dat Gij cadettendie slechts enkele maanden of jaren hier aan de Academie zijtop eene geheel andere wijze haar zult beoordeelen en kennen dan wij ouderen, die reeds zoovele jaren hier werkzaam waren. Maar laat ik U zeggendat alle officieren van onze beide legers, bij een terugblik op hun militaire loopbaan, met groote erkentelijkheid en sympathie terugdenken aan deze historische plekwaar zij hunne eerste 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 183