26 Wat de gymnastiek aangaat, hier was het de qua- liteit, die de quantiteit vergoeden moest en daartoe is noodig geweest een strengevolhardende oefening naast een groote toewijding. Volkomen op de hoogte van hetgeen gedaan is om het succes der gymnastiek- nummers te verzekerenbreng ik een woord van hulde aan onze kranige, pittige gymnasten, die voor hun smaakvollekrachtige turnprestaties beloond werden met een meermalen herhaalduitbundig applaus. De Algemeene Gymnastiek- en Schermvereeniging is trotsch op hare vertegenwoordigers bij dit assaut. Het vijftal werkers in clowncostuum heeft op uit nemende wijze de eer van «Luitenant Christoffel" opgehoudendat was de echte Indische kracht en behendigheid! De Gymnastiek heeft dezen avond wederomwij mogen het gerust zeggen onvergetelijke oogenblikken geschonken. Mogen de jongeren op de Koninklijke Militaire Academie voelenhetgeen door een krachtigen wil is te bereiken, moge het fanatieke voorbeeld fanatieke resultaten opleveren. En thansvan het militaire gedeelte afstappendeen overgaande tot het muzikalekeeren wij een oogenblik terug naar het moment, waarop onder de forsche tonen van het vereenigd Cadetten-Strijk- en Harmonie orkest, de Gouverneur met zijne familie bij Hunne intrede in de feestzaal werden begroet met het Cadettenlied. Vól deinde het in de melodieuse toon zetting als een machtige ouverture van de feestuit- voering. Semper Crescendo is tot hare dagen van bloei teruggekeerd, het ontving sedert een verloop van zes jaren haren eersten kransaangeboden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 192