34 kijkers naar omhoog er werd zoo dikwijls van plaats geruild om toch maar in de buitenrij te kunnen loopen de muzikanten bliezen zóó bovenmatig fa natiek de lucht uit hun longen en het vel van hun lippen er deden zooveel jonge meiskes alweer toevallig een allerdringendste boodschap in de stad er was zoo'n animo voor 't witte vlaggetje van alge- meene guide, (odat enfant de Bohème is zoo slim nee, ik klap niet, want we hebben immers allen een »haar" in stilte en zoo aanminnig als 't onder een modèl-hoed gaattoegelachen en zij die hiertegen protesteeren, wel, hun »haar" sliep nog in roze bal gedachten of.... ze hebben eens anderman's «haar" toegelonkt. Ja, ik geloof wel, dat 't schneidig en prompt ging; de Gouverneur was zeer tevreden en betuigde voor het front Zijn goedkeuring aan het korps en later nog in 't bijzonder aan ons wakkere blaasorkest. Palache, je mag hier niet vergeten wordenje hebt een flink deel van 't succès voor jou rekening genomen houdt het fanatisme erin, en heusch, nog één zoo'n succes en er zal in stede van 't spottend gelach (volks gunst is zoo wispelturig!) een dankbaar applausje volgen, als je bekend maakt, dat het nog altijd «na tafel blazen" is! De lunch nu, als elke academie-lunch, niet overvloedig-verkwistend, niet overladen-weelderigge woon eenvoudignetjes, maar degelijk en goedAlleen de deputés werden wel een beetje erg verwend kaas èn koek werkelijkman kann auch des Guten zu viel haben

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1909 | | pagina 200